Detaylar

1.GÜN                                     : KAHRAMANMARAŞ

        Saat 19.00’da Necip Fazıl Kültür Merkezi yanından hareket ediyoruz.

2.GÜN                                    : ERZURUM

Sivas Erzincan  üzerinden seyahat ederek sabah 07:00 sularında Erzurum’a  varıyoruz. Sabah kahvaltı sonrası Çifte Minareli Medrese.Ulucamii,Cimcime Sultan Türbesi,Yakutiye Medresi,İslam Eserleri Müzesi gezildikten sonra Öğle yemeği için Erzurum’a has Cağ Kebabı yemek için restorantımıza varıyoruz.(Ekstre) Yemek sonrası Erzurum’dan ayrılıyoruz. Tortum Şelalesi gezdikten sonra Artvin’e doğru yolculuğumuz devam ediyor. Artvin’de Otelimize  yerleşme ve akşam yemeği.Akşam yemeği otelimizde...

 

3.GÜN                                     : AYDER YAYLASI – RİZE - UZUNGÖL    Sabah saat 08.00’ da Otelimiz de kahvaltımzı yapıyoruz ve Karagöl’e hareket ediyoruz. Muhteşem manzarası ile insanı büyüleyen Karagöle ulaşıyoruz. (ektsre) Daha sonra Hopa Sarp sınır kapısına doğru yolculuğumuz devam ediyor.Sınır kapısında gümrük işlemleri sonrası Gürcistan Batum’a geçiyoruz.  Hz. İsa’nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni (panoramik) görüyoruz. Poseidon Heykeli, Tiyatro Binasını, Medea Heykelini ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra serbest zaman vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından Türkiye’ye dönüyoruz. Gümrük işlemleri sonrası Rize’ye doğru yolculuğumuz devam ediyor. Fırtına Deresi, Osmanlı Taş Köprüleri, Çamlıhemşin’den geçerek Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.    

 

4.GÜN                                     : UZUNGÖL–TRABZON

Sabah saat 08.00’ de kahvaltımızı yapıyoruz ve  Ayder Yaylası Gelin Tülü Şelalesi , Kalegon tesislerini gezdikten sonra Zil Kale ve Palovit Şelalesi’ne çıkmak üzere minübüslerimize biniyoruz.(Ekstre). Daha sonra Fırtına Deresinde Ziplayn ve rafting yapma imkanı (ekstre). Mola sonrası  Rize bezi fabrikasında Rize bezinin imalatını görüyoruz daha sonra alış veriş için serbest zaman sonrası Uzungöl’e doğru giderken Çay fabrikasına girerek çayın üretim aşamasını hakkında bilgi alıp izliyoruz. Kısa bir çay molası ve alış veriş imkanı sunuyoruz. Alış veriş sonrası Uzungöl’ ulaşıyor ve yaya olarak Uzungöl etrafında çevre gezisi ve serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

 

5.GÜN                                     :  TRABZON - GİRESUN

Sabah saat 08.00 ‘de Otelimizde kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz.. Bıçakları ile meşhur Sürmene bıçakçılarını ziyaret ediyoruz. Trabzon şehir merkezinde bulunan Atatürk Köşkü ve Küçük Ayasofya Camii’ni geziyoruz. Daha sonra Maçka’da Sümela Manastırını geziyoruz.Daha sonra Zigana Geçidine gidiyoruz dönüşte Hamsiköy’de sütlaç molası veriyoruz  . Daha sonra 2100 rakımlı Giresun Bektaş Yaylası’na doğru yolculuğumuz devam ediyor. Burada otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği otelimizde.

6.GÜN                                     :  GİRESUN - ORDU - SAMSUN – AMASYA

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra Ordu’ya ulaştığımızda Teleferik ile Ordu Boztepe’ye çıkarak şehri ve denizi adeta uçaktan seyrediyor gibi izliyoruz. Serbest zaman sonrası Ordu’dan ayrılıyoruz, yol boyunda Ordu Fındık ve fındık Ürünleri tesislerinin geziyor ve alış veriş sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da Atatürk anıtında fotoğraf molası, anıtın hemen yanındaki Arkeoloji müzesi ve Atatürk müzesi geziyoruz. Temsili Bandırma Vapurunun geziyoruz. Gezi sonrası Amasya’ya Şehzadeler Şehri’ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Amasya’ya  ulaşım otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde..

 

7.GÜN                                     : AMASYA - KAHRAMANMARAŞ

Sabah saat 08.00’ de kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Amasya’ da Şehzadeler Müzesi, Kral Kaya Mezarları, tarihi Amasya Konaklarının geziyoruz. Amasya’da tarihi mekanları gezdikten sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Sivas üzerinden hareket edilerek Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz.

 

8.GÜN                                     : KAHRAMANMARAŞ

Gece yolculuğumuz sonrası Kahramanmaraş’ a geliş ve turumuzun son bulması. Bir başka turumuzda buluşmak dileği ile
.

Geziler

Ekstra Geziler:

                                

Oteller

Tur Otelleri ;

* http://www.grandartvinhotel.com.tr/
* http://www.hasimogluotel.com
* http://grandsishotel.com/index.php/tr-tr/ Fettahoğlu Otel
* http://www.karagolotel.com/Icerik.aspx?id=89 // 
* https://www.eminefendi.com.tr 

Koşullar

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER;

* 4 ve 5 yıldızlı Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* MercedesTravego Lüks Otobüs İle Ulaşım     
* Güzelbulut Turizm Otobüs İçi İkramları 
* Güzelbulut Turizm Tur Güvencesi 
* Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği 
* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
* Seyahat Sigortası
* Profosyenel Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER;

* Tüm Öğlen Yemekleri  
* Tüm Yemeklerde Alınan  İçecekler
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Karagöl , Zilkale , Palovit Şelalesi, Uzungöl Yaylaları, Rafting vb.)
* Tüm Özel Harcamalar